29 червня 2019
Зараз середньоринковий показник ставки за іпотекою в Україні становить 20% на рік, розповіли сайту "Сьогодні" експерти.
"Платити 22% за іпотеку, яка триває від п'яти років, – це переплата в два і більше рази. Виходить, що покупець виплачує відразу за дві або три квартири, а володіє формально однією", – говорить головний експерт інформаційно-аналітичного порталу про новобудови 3m2 Вікторія Берещак.
Вона додає, що максимальний термін іпотечного кредитування, як правило, становить 20-25 років, але покупці намагаються погасити кредит за 3-7 років. Тому термін до 10 років оптимальний для позичальника.
У свою чергу, директор компанії City Development Solutions Роман Герасимчук підрахував, що сума залежить від безлічі умов, але якщо взяти квартиру з ремонтом площею близько 50 метрів, вартістю 1,3 млн грн, і перший внесок в розмірі 390 тис. грн (30% ) на 15 років, то за весь період переплата становитиме 1,4 млн грн, або 150% від суми кредиту."Іпотечне кредитування більш затребуване в бюджетному сегменті, це 2-3 кімнатні квартири вартістю від 50 до 70 тис. доларів. Термін кредитування визначається декількома факторами: розміром першого внеску, платоспроможністю клієнта і його готовністю переплачувати. У більшості випадків середньостатистичний покупець намагається внести максимальний перший внесок (залежності від наявних у нього коштів), а решту розтягує на такий термін, щоб залишалася можливість виплачувати щомісячні внески", – додав Герасимчук.
Скільки переплачують українці за іпотеку: названі цифри
Високі процентні ставки відлякують багатьох українців, які хотіли б оформити іпотеку й обрати житло, тому попит на іпотечне кредитування не зростає навіть при високому інтересі до такого фінансового інструменту.
29 червня 2019