На чому може заробити ОСББ
17 лютого 2014
Оренда стін і не тільки
Одна з переваг створення ОСББ - можливість оформити у власність або оренду прибудинкову територію , щоб потім вільно розпоряджатися нею . Свою землю можна обгородити , можна організувати на ній автостоянку , поставити спортивний майданчик - загалом , впорядкувати її на свій розсуд. Можна також врятувати від можливого знищення розміщену на цій території інфраструктуру , запобігти появі там небажаних осіб , начебто алкоголіків - наркоманів , а заодно запобігти ймовірність того , що до вашого будинку впритул підбереться новобудова, пише
"Сегодня".
Є й більш прозаїчні мотиви. Наприклад , оформлення землі на себе дозволяє позбутися від неефективних та неякісних послуг ЖЕКу з прибирання території і знайти більш прийнятного виконавця.
Зрештою , міська земля - це цінність , яку можна використовувати і в якихось видах діяльності для отримання доходу. Наприклад , поставити торговий ларьок і здати його в оренду. Як говорить Михайло Васюта , у багатьох випадках саме можливість отримати прибуткову прибудинкову територію є основним мотивом для створення ОСББ.
Є й зворотний бік медалі - разом з власністю приходить і відповідальність. Як мінімум , ділянку потрібно буде підтримувати в мінімально доглянутому стані. Крім того , доведеться платити податок на землю або орендну плату.
СКЛАДНОСТІ . Хоча за законом ОСББ має право на свій шматок землі , на практиці реалізувати це право буває не завжди просто. Тут теж все залежить від регіону - точніше , від позиції місцевої влади. Наприклад , у Львові з цим проблем немає взагалі. « У багатьох регіонах заздрять тому , як оформляється земля у Львові , - каже Людмила Шанц . - Оформлення коштує до 4 тис. грн і робиться буквально в лічені дні. В інших регіонах - наприклад, у Дніпропетровську , Запоріжжі - це може коштувати від 15 тис. грн і вище , і ще не факт , що тобі взагалі її оформлять ». Проблема в тому , що єдиною і чітко прописаної процедури, як оформляти землю ОСББ , на жаль , на даний момент немає.
Ряполов Константин