У Львові взялися за реанімацію ЖЕКів
1 березня 2008
Відпер кількість обов’язкових послуг комунальних підприємств зменшиться, але їх надаватимуть якісніше – обіцяють у мерії.
Водночас «підскочить» і квартплата. Нові ціни та послуги очікують львів‘ян з середини березня. Взялись навести лад і з відомчим житлом. Відтепер за тепло мешканці відомчих будинків платять напряму в «Теплоенерго» без посередництва ЖЕКів. У яких, на думку тепловиків, «осідали» гроші.
Вперше за останні 15 років у відомчих будинках вчасно ввімкнули опалення. І вперше, кажуть мешканці, вони не штурмували КЕЧі непередодні опалювального сезону. У «Теплоенерго» пояснюють: відтепер вони напряму отримують гроші за тепло, які раніше осідали у КЕЧах. Ті проплачували менше половини.
Мирослава Шишко, начальник відділу зі збору платежів будинків КЕЧ за теплопостачення КП «Львівтеплоенерго»:
\"Процент в нас зараз 80 відсотків. Проплати ідуть відразу на рахунки підприємства і відразу є якась оплата за газ і на інші потреби.\"
Краще почали платити і за інші комунальні послуги – тішаться у мерії. Втім, уже з наступного місяця вони подорожчають. Замість 73 копійок за квадратний метр тепер платитимуть гривню двадцять. Мотив: зростають ціни на енергоносії й мінімальна
зарплата.
Андрій Моравський директор ЛКП «Північне 411»:
\"Ну якщо передбачити включення усіх отих послуг, які ЛКП міста Львова надавала мешканцям, то тариф би зріс до двох гривень чи двох з половиною.\"
Відтак, сім послуг вивели за межі тарифу. Їх надаватимуть лише при бажанні мешканців і за окрему плату. Скажімо промивка системи центрального опалення, яка потрібна хоча б раз на п»ять років, коштуватиме для 9-ти поверхового будинку на три під»їзди 5 тисяч гривень. Прибирання підвалу – триста. Олена Бондаренко каже: готова платити, але хоче бачити результат. Поки що в комунальній сфері якісних змін помічає мало.
Олена Бондаренко, мешканка «кечівського» будинку:
\"Ну єдине, що зробили – то тепло і гарячу воду. Далі…не роблять нічого. Прибирання в під»їзді дуже складно проводиться, лампочки не вкручували напевно скільки той будинок існує, ремонт уже 28 років будинку, ремонт не робили ще, труби заіржавілі.\"
А от у мерії переконані: зміни просто революційні. І не приховують: надання комунальних послуг може стати прибутковим. І для ЖЕКів в тому числі.
Олег Синютка, заступник міського голови Львова:
\"Коли мешканець не буде задоволений рівнем надання послуг, то ми застосовуємо дуже чітку процедуру, коли мешканці зможуть здійснити відповідні перерахування і зменшити таким чином оплату.\"
Втім, при відмові від послуг комунального підприємства, звернутись ні до кого. Поки що конкурентів у ЖЕКів немає. Хіба що сусіди домовлятимуться між собою по черзі мити під»їзд та робити його ремонт толокою.
Джерело:
Перший Національний