День сміху: міська влада Львова вкотре спробує продати земельний «неліквід»
4 березня 2008
Першого квітня міська влада вкотре спробує продати через аукціон три «неліквідні» земельні ділянки – на пр. Чорновола, 45-б, на вул. Величковського, 16-18 та на вул. Демнянській.
Депутати міської ради нарікають, що причина «неліквідності» цих ділянок не стільки у ймовірних незручностях для потенційних забудовників, але й, передовсім, у завищеній мінімальній ціні продажу, яку встановила міська влада.
Для прикладу, мінімальна ціна продажу ділянки на вулиці Демнянській, площею 0,8 га, становить 13 мільйонів 881 тисячу гривень. Ділянку на вул. Величковського, площею 0,4 га, хочуть продати як мінімум за 3 мільйони 972 тисячі гривень, а ділянку на пр. Чорновола, площею 0,2 га, – за 4 мільйони 60 тисяч гривень. Цільове призначення всіх ділянок – землі житлової та громадської забудови.
Водночас, як запевняють міські обранці, ще одна причина того, що ці ділянки не можуть продати впродовж двох років, – погана промоція керівництвом міста львівської землі і незадовільна робота виконавчих служб. Адже протягом тривалого часу управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин намагається продати з молотка ті самі ділянки, натомість причини їхньої «неліквідності» не аналізують, не змінюють цільового призначення земель та мінімальну ціну їх продажу.
Коментують
Ігор Гуменчук, заступник начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР: «На кожен товар є свій покупець»
«З одного боку, покупців завжди цікавлять потенційно привабливі ділянки, ближче до центру міста і за низьку ціну, де можна провести масштабне будівництво. Місто в принципі таких земельних ділянок не має. Ми виставляємо земельні ділянки в різних частинах Львова. Потенційні покупці ці ділянки вивчають.
Не всі потенційні покупці згідні із тим, що ціна на земельні ділянки адекватна статусові земельної ділянки. Зокрема, на останніх торгах покупці, порахувавши свої затрати, вирішили, що будівництво на куплених ділянках буде нерентабельним.
Що ж стосується цих трьох ділянок, які виставлять на аукціон 1 квітня, то я думаю, що їх однозначно буде продано, якщо не 1 квітня, то через місяць чи через рік. На кожен товар є свій покупець».
Володимир Гірняк, секретар земельної комісії ЛМР: «Основна причина невдалих аукціонів – погана промоція львівської землі»
«На мою думку, основною причиною того, що місто не може успішно продати земельні ділянки через аукціон, є погана промоція львівської землі.
Депутатський корпус встановив доволі велику ціну на земельні ділянки. Адже не треба забувати, що Львів має борги в розмірі 200 мільйонів гривень – завдяки муніципальним запозиченням, позиці Світового банку тощо. Щоб їх сплатити, треба за великі гроші продавати землю і майно. Очевидно, це має стимулювати виконавчі органи здійснювати активнішу промоцію землі, виставлену на продаж. Утім, наразі цього не спостерігаємо.
Стосовного того, як мерія бореться із самовільним будівництвом, то в мене таке враження, що ніяк. Наприклад, у міській раді створено комісію щодо ринку «Південний». Але до її складу увійшли тільки представники депутатського корпусу і юридичного управління міської ради. Ні першого заступника, ні якогось іншого заступника міського голови до її складу не включили. Мер на засідання комісії був всього-на-всього один раз. Хоча питання серйозне, і може принести до міського бюджету великі кошти. Тобто це ще раз доводить, що системної роботи стосовно самобудів у Львові не ведуть».
Петро Адамик, голова фракції «ПОРА» в міськраді: «Намагаються сплавити неліквід, а ціни на цей неліквід явно завищені»
«За всієї моєї поваги до керівника управління природних ресурсів Михайла Бокала, він недопрацьовує щодо продажу земельних ділянок з аукціону. Ми свідомі, що менший шматок землі в привабливішому місці можна продати швидше і за більші гроші. Але на сьогодні намагаються сплавити неліквід, а ціни на цей неліквід явно завищені.
Тобто чиновники міської ради формально відбувають роботу. Вони показують, що вони щось продають, але ніхто цього не купує. Це проблема стратегічного планування.
На сьогодні я не чув про те, щоб управління природних ресурсів напрацювало 20-30 ділянок для продажу з аукціону. Є три неліквідні ділянки, і їх повторно виставляють, але ніхто не робить спроб ані зменшити ціну, ані проаналізувати, чому ці ділянки не купують. Можливо, потрібно змінити цільове призначення цих ділянок.
На наступному сесійному засіданні Львівської міської ради наша фракція робитиме депутатський запит до управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин щодо функціонування відділу аукціонів і того, яким чином воно планує наповнювати бюджет розвитку і які ділянки найближчим часом виставлятиме на аукціон. Бо на сьогодні такої інформації немає. Десь щось роблять, але що саме – ніхто не знає».
Источник:
portal.lviv.ua