Європа завалила Україну грішми

15 вересня 2008

Європа завалила Україну грішми Існує кілька причин для зростання курсу долара. По-перше, до України докотилася світова фінансова криза, що змушує інвесторів згортати свою активність у країні. Підштовхує їх до цього і політична нестабільності. По-друге, уже кілька років підряд продовжує рости негативне сальдо зовнішньої торгівлі. Ситуація ускладнюється тим, що зараз основна експортно орієнтована галузь - металургія - скорочує обсяги виробництва, що спричиняє зменшення надходження валюти в країну.

Але особливо на курс долара вплине значне збільшення ціни на газ. Щоб закупити газ за новими цінами, уряду доведеться вийти на валютний ринок з великими обсягами гривні. У такі моменти тиск на національну гривню буде здійснюватися найбільш гостро. Оптимізм вселяє тільки очікування валютних надходжень від експорту зернових.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій з Євросоюзу в Україну на 1 липня склав 28,8 мільярда доларів. Найбільші вкладення надійшли в Україну з Кіпру - 8,3 мільярди доларів. На думку експертів, за цим капіталом стоять переважно українські підприємці. Пропускаючи гроші через офшорну зону, вони мінімізують податки. У той же час директор центру ринкових реформ Володимир Лановий стверджує, що пільговою зоною користуються не тільки українські олігархи. \"Кіпр став популярним і серед європейських інвесторів, які виходять на український ринок\", - говорить він.

На другому місці за обсягами прямих інвестицій в Україну - Німеччина. Вона вклала в українську економіку 6,7 мільярда доларів. При цьому половина німецьких інвестицій в українську економіку припадає на сільське господарство, зокрема на вирощування ріпаку. Крім того, Німеччина відзначилася у фінансовому секторі. У травні стало відомо про покупку німецьким Комерцбанком українського банку \"Форум\" за 600 мільйонів євро. Також в 2008 році на український ринок вийшла і німецька компанія \"ОБІ\", що розвиває роздрібну мережу супермаркетів. Вона заявила про інвестиції в розмірі 20 мільйонів євро.

Голландці вкладуть у футбол

Нарощує обсяги інвестицій у вітчизняну економіку Голландія. На 1 липня їхня сума склала 3,1 мільярди доларів. Експерти прогнозують, що найближчим часом капітал із цієї країни хлине в Україну з новою силою. Ці очікування пов\'язані зі створенням міністерством економіки Голландії спеціальної групи.

Вона буде підтримувати голландські компанії, які беруть участь у проектах, пов\'язаних з підготовкою та проведенням чемпіонату Євро-2012 в Україні. За словами директора компанії Eunite Ukraine (спеціалізується на підтримці голландського бізнесу в Центральній і Східній Європі) Дірка Сміта ван Ойєна, голландський бізнес має намір інвестувати в логістичні проекти та у забезпечення безпеки на українських стадіонах. Також на український ринок виходить компанія зі створення систем доставки і транспортування багажу в аеропортах, назву якої Ван Ойєн не уточнив. Крім того, голландська компанія VS Energy планує інвестувати близько 800 мільйонів доларів у будівництво готелів, бізнес-центрів і складських приміщень.

За перші шість місяців Австрія піднялася в списку країн-інвесторів із сьомого місця на четверте. Торговельний радник посольства Австрії в Україні Грегор Постль пояснює такий результат виходом на український ринок відразу декількох великих австрійських компаній. \"Активно інвестують в Україну Ерсте Банк, Фольксбанк (до 1 вересня - Електрон Банк).

Зовсім недавно в Черкасах був відкритий завод з виготовлення картонної упаковки \"ММ Пекеджинг Україна\", - говорить Постль. Майже 5 мільярдів євро на будівництво сталепрокатного заводу в Одеській області планує виділити найближчим часом австрійська компанія \"Фест-Альпіна\".

Поляки пасуть задніх

Сусіди України - Польща, Угорщина, Румунія - у списку країн-інвесторів розташовані на низьких позиціях. Так, Польща інвестувала в нашу державу всього 730 мільйонів доларів. Директор Перемишльської організації регіонального розвитку Піотр Слабі стверджує, що польських інвесторів відлякує нерозвинене законодавство, а також політична ситуація в Україні.

У той же час директор Міжнародного союзу польських підприємців України Світлана Геніна відзначила компанії, які успішно працюють на нашому ринку. \"Це Sniejka, Cersonit, Black, Red, White, - перераховує Геніна. - Багато компаній тільки вийшли на український ринок. Серед них - виробник горілки Sobiesky, що буде випускатися на заводі в Черкасах\".

Заступник міністра економіки Валерій П’ятницький вважає, що збільшенню інвестицій європейських країн багато в чому сприяє членство України у СОТ. \"Інвестори стали почувати впевненість у ринку, що функціонує за правилами міжнародної угоди\", - говорить він. Заступника міністра підтримала директор компанії \"Долмарт\" (займається імпортом вина в Україну) Крістіна Ксініас.

\"Мої грецькі колеги дуже зацікавилися українським ринком після травневої угоди. Причому в абсолютно різних галузях - парфумерія, будівництво, одяг\", - резюмувала вона.

Автор: Севгіль Мусаєва

Источник: delo.ua

Європа завалила Україну грішми

Існує кілька причин для зростання курсу долара. По-перше, до України докотилася світова фінансова криза, що змушує інвесторів згортати свою активні...

15 вересня 2008

Продаж квартир Квартири в новобудовах Оренда квартир Квартири подобово Продаж будинків Оренда будинків Будинки подобово Продаж землі Продаж приміщень Оренда приміщень